Zdjęcia duchów

Od zawsze toczy się dyskusja na temat tego, czy duchy istnieją. Ludzie wierzący uważają, że istnieje życie po śmierci, a dusza ludzka trwa jako byt niematerialny, który jest niewidoczny dla ludzkich oczu. Oczywiście na przestrzeni wieków bywało, że ludzie opowiadali o swoich spotkaniach z duszami zmarłych, lecz raczej nikt w to nie wierzy, ponieważ nie sposób tego potwierdzić… Czy aby na pewno nie można udowodnić istnienia duchów?

Istnieje teoria mówiąca, że specjalne lampy błyskowe używane do robienia zdjęć, mogą mieć właściwości, które pozwalają na uwiecznienie ducha na fotografii. W ciągu wielu lat powstało bardzo dużo odbitek, na których możemy zauważyć dziwne rzeczy lub nawet postacie, które są przezroczyste.

Oczywiście autentyczność tych zdjęć można bardzo łatwo podważyć. W dobie profesjonalnych programów fotograficznych, które w rękach odpowiednio wykwalifikowanego grafika, dają niemal nieograniczone możliwości, każdy fotomontaż jest możliwy. Tak naprawdę nigdy nie dowiemy się, które spośród zdjęć duchów prezentują istoty paranormalne, a które są tylko zwykłym żartem. Mimo wszystko warto przyjrzeć się zdjęciom, których autentyczność nie została nigdy zweryfikowana.

Pierwsze zdjęcia z duchami

Już w XIX wieku powstawały pierwsze zdjęcia z rzekomymi duchami. W latach 70. XIX wieku William Mumler uwiecznił na zdjęciu przezroczystą postać kobiety. W rzeczywistości było to połączenie dwóch zdjęć. Wcześniej sfotografowana kobieta, została jakoby nałożona na autora. W efekcie powstał jego portret z przezroczystym konturem kobiety stojącej za nim. Fotograf postanowił wykorzystać sytuację i przekazał to zdjęcie opinii publicznej, by czerpać z tego korzyści finansowe.

Jeśli dzisiaj spojrzymy na tę fotografię, to łatwo da się zauważyć, że z tym zdjęciem jest coś nie w porządku. Jednakże w XIX wieku wielu ludzi bez wahania uwierzyło w zdjęcie ducha.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ezy