Podróżnicy w czasie

Niektórzy ludzie doszukują się przeróżnych szczegółów na zdjęciach sprzed lat. Bywa, że na fotografii, która została wykonana bardzo dawno temu, występuje osoba, posiadająca przedmioty z naszych czasów. Nowinki techniczne, które miały zostać odkryte wiele lat później, zostały zaobserwowane nie w swoich czasach. Ludzie uwielbiają takie historii i puszczają wodze fantazji.

Ktoś z XIX trzyma w ręce dziwny prostokątny przedmiot? To na pewno jest telefon komórkowy!

Prawdopodobnie wszystkie te zdjęcia można jakoś wytłumaczyć, lecz są one fascynujące i warto się z nimi zapoznać. Osoby, które nie pasują do epoki na zdjęciu, nazywa się „podróżnikami w czasie”.

Hipster podróżujący w czasie (1941)

Podczas otwarcia mostu w brytyjskiej Kolumbii, wykonano zdjęcie, na którym widać mężczyznę w okularach przeciwsłonecznych, bluzie i koszulce, podczas gdy wszyscy inni mężczyźni są ubrani w marynarki, koszule i kapelusze. Ludzie uważają, że nie jest to żaden podróżnik w czasie, lecz zwykły mężczyzna, który po prostu ubiera się w sposób nowoczesny, jak na swoje czasy.

Film z podróżniczką w czasie

Podczas nagrywania niemego filmu Charliego Chaplina w 1928 roku pod tytułem „Cyrk” w pewnym momencie pojawia się kobieta cała ubrana na czarno, która chodzi po planie filmowym i rozmawia przez telefon. Zdjęcia są trochę niewyraźne, lecz dzisiaj śmiało możemy stwierdzić, że tak zachowuje się osoba rozmawiająca przez komórkę. Biorąc pod uwagę, że materiał nagrano w latach 20. XX wieku, możemy śmiało powiedzieć, że kobieta może być podróżniczką w czasie.

Mężczyzna z telefonem komórkowym (1943)

Zdjęcie zostało zrobione w Reykjaviku w 1943 roku. W czasie wojny po ulicach miasta przechadzają się głównie marynarze i inni żołnierze, jednak pomiędzy nimi stoi mężczyzna oparty o szybę sklepową, który rozmawia przez telefon komórkowy.

Oczywiście wszystkie te historie można bardzo łatwo włożyć między bajki. Na zdjęciach widać telefony komórkowe, ale osoby, które je trzymają, nie mogłyby z nikim rozmawiać, ponieważ telefonia satelitarna w tych czasach nie istnieje. Pomimo wszystko te zdjęcia są bardzo ciekawe i warto się z nimi zapoznać.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ezy