Słynne fotograficzne manipulacje (część II)

Lądowanie na Księżycu

Na początku należy zaznaczyć, że jest to teoria spiskowa, według której rząd Stanów Zjednoczonych spreparował materiały z lądowania na Księżycu. Wszystkich argumentów jest cała masa, z których większość została obalona, jednak istnieją takie, które sprawiają, że człowiek zaczyna się zastanawiać nad tą sprawą. Bardzo ciekawy jest fakt, że flaga Stanów Zjednoczonych na różnych ujęciach wygląda tak samo. Jest rozpostarta na wietrze, jednak jej pofalowanie nie zmienia się w najmniejszym stopniu. Zupełnie tak, jakby została wklejona. Wszystkie argumenty osób tworzących teorie spiskowe zostały obalone przez NASA i do dzisiaj uważa się, że Amerykanie wylądowali na Księżycu jako pierwsi na świecie.

Fałszywe zdjęcia UFO

W przeciągu ostatniego stulecia do opinii publicznej trafiało mnóstwo zdjęć przedstawiających tak zwane UFO. Jedno z nich zostało wykonane w 1965 roku przez pilota samolotu lecącego nad

Wenezuelą. Kiedy zaczęto badać fotografię, stwierdzono, że latający spodek ma zbyt wyraziste kontury jak na obiekt widziany z oddali i nie może być prawdziwy. W końcu oszustwo wyszło na jaw, a latający spodek okazał się guzikiem położonym na prawdziwym zdjęciu. Cień rzekomego statku kosmicznego został wypalony przy użyciu chemicznych środków. Tak oto zdjęcie zostało nazwane latającym guzikiem.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ezy