Fotografie i plakaty w aranżacji wnętrz

Kiedy projektujemy nasze nowe mieszkanie lub po prostu zmieniamy dekoracje w starym domu, często zastanawiamy się, jak możemy wykorzystać wolną przestrzeń na ścianach. Jeżeli przy remoncie użyliśmy tapety dekoracyjnej, to nie mamy tu zbyt wielkiego pola do popisu. Większość wzorów nie współgra z fotografiami, plakatami i obrazami, ponieważ wieszając je na ścianie powodujemy przesyt dekoracji. Jeśli jednak wybierzemy gładką tapetę lub co lepsze – farbę, to możemy dekorować ścianę do woli.

Sztuka we wnętrzu

Najbardziej klasycznym wyborem jeśli chodzi o dekoracje ścienne, będzie fotografia czarno-biała. Może być zarówno archiwalna, jak i współczesna. Będzie pasowała do wnętrz w stylu retro lub vintage, a także do pomieszczeń urządzonych w duchu klasycyzmu. Może być dodatkiem do wnętrz minimalistycznych, ale doskonale sprawdzi się także w salonie glamour z dużą ilością kryształów. Fotografia czarno-biała pasuje praktycznie do każdego wnętrza i do każdego koloru. Najłatwiej ją ulokować i dopasować do pozostałych dekoracji.

Inną formą fotografii, którymi możemy ozdobić nasze ściany, są Plakaty dekoracyjne, do których dobrać można odpowiednie ramy. W sklepie internetowym Dear Sam znajdziemy także plakaty czarno-białe, które będą doskonałą dekoracją do każdego wnętrza. Oprócz tego możemy wybierać spośród wielu innych kategorii, oferujących między innymi plakaty z dziedziny mody, muzyki, natury czy kosmosu.

Niestandardowym rozwiązaniem, jeśli chodzi o dekorowanie wnętrza fotografiami, jest postawienie ich na podłodze. Można je oprzeć o ścianę lub meble i dzięki temu pozostawić ściany bez dziur.

Kolorowe, duże fotografie mogą stanowić główny element pomieszczenia, który będzie przyciągał uwagę. Powinny się one komponować z pozostałymi dekoracjami, ale niekoniecznie. Wszystko zależy od tego, jaki mamy gust i jak chcemy, aby wyglądało nasze wnętrze. Takie zdjęcia sprawdzą się w stonowanych pomieszczeniach, w których nie będzie natłoku wzorów i kolorów. Fotografia ma bowiem przyciągać wzrok, a nie ginąć w natłoku innych dekoracji. Warto też zwrócić uwagę na to, czy swoją tematyką będzie ona pasowała do pomieszczenia, w którym się znajdzie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ezy