Zdjęcia słynnych osób

W historii fotografii można wyszczególnić kilka bardzo ciekawych zdjęć dotyczących znanych osobistości. Zdjęcia na pierwszy rzut oka wydają się niczym nie wyróżniać, jednak mają w sobie coś, co sprawia, że ludzie fascynują się nimi przez całe dziesięciolecia.

Albert Einstein wystawiający język

Jednym z najsłynniejszych zdjęć w popkulturze jest fotografia, która przedstawia jednego z najwybitniejszych naukowców naszych czasów z językiem wystawionym w stronę aparatu. Nawet dzisiaj, wiele lat po śmierci Alberta Einsteina, niemal każdy kojarzy to zdjęcie. Sam naukowiec był uważany za niezwykle inteligentnego, a zarazem szalonego. Fotograf na jednym obrazie zdołał uchwycić całą naturę Einsteina, co prawdopodobnie jest powodem niezwykłej popularności tego zdjęcia.

Marilyn Monroe pozująca do fotoreporterów na planie „Słomianego Wdowca”

Marilyn Monroe była obiektem westchnień niemal każdego mężczyzny w Stanach Zjednoczonych. Fotografowie musieli walczyć o możliwość zrobienia jej zdjęcia. Do dzisiaj wiele z fotografii słynnej gwiazdy jest uznawanych za kultowe. Jednak jedno z nich zdobyło szczególną popularność.

Kiedy kręcono film „Słomiany Wdowiec”, aktorka pozowała fotoreporterom, stojąc na ulicznej dmuchawie, która podwiewała jej sukienkę, z czym Monroe walczyła. Tak powstało zdjęcie słynnej celebrytki w pozie, która ukazywała ją jako symbol kobiecej niewinności. Fotografia bardzo szybko obiegła cały świat i do dzisiaj, jeśli ktoś słyszy o Marilyn Monroe, do głowy przychodzi mu to słynne zdjęcie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ezy