Jak dobrze wykonać fotografie produktowe odzieży i obuwia?

Sprzedając przedmioty na aukcjach internetowych, warto pamiętać, że reklama jest dźwignią handlu, a jeden obraz wyraża więcej niż tysiąc słów. Innymi słowy, dobrze wykonane zdjęcia mogą pozwolić sprzedać daną rzecz szybciej i w lepszej cenie. Pytanie tylko, jakie fotografie butów i ubrań sprawdzą się w przypadku sprzedaży internetowej?

Jak przygotować fotografowany przedmiot?

Przed rozpoczęciem sesji fotografowany przedmiot należy odpowiednio przygotować. Na nic zdadzą się najlepsze techniki zdjęciowe, jeśli dana rzecz nie będzie się dobrze prezentować w rzeczywistości. Jeśli więc np. fotografuje się buty, to powinny być one całkowicie czyste i wypastowane. W przypadku fotografowania odzieży trzeba zadbać o to, by była ona wyprasowana.

Na początku warto też zadbać o odpowiednio stanowisko zdjęciowe. Naturalnie najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w profesjonalny sprzęt. Dotyczy to nie tylko dobrego aparatu fotograficznego, ale także statywu i oświetlenia. Oczywiście wszystko można też zlecić profesjonalnym fotografom.

Dlaczego przedmioty prezentowane są na białym tle?

Przeglądając ogłoszenia sprzedaży w Internecie dość szybko można zauważyć, że zwykle stosowane są białe tła. Co równie ważne są one w pełni jednolite. Wtedy to przedmioty prezentują się najkorzystniej. Przykładowo eleganckie obuwie może wyglądać jeszcze bardziej stylowo, jeżeli właśnie zadba się o odpowiednie tło.

Jednocześnie przy tego typu fotografiach powinno się unikać światła słonecznego. Dużo lepiej sprawdzi się oświetlenie rozproszone, które w żaden sposób nie zaburzy faktycznego wyglądu danego przedmiotu.

Z modelem czy bez?

Zdjęcia samych przedmiotów bez udziału modela na ogół można zrobić szybciej, prościej i taniej. Zwykle jednak zaleca się, aby na aukcji zamieszczać zdjęcia zarówno samego przedmiotu, jak i fotografie prezentujące sposób jego użycia.

Obecność modela zawsze przykuwa uwagę. Ponadto ludzie chcą wiedzieć, jak dana rzecz wygląda w praktyce, np. jak dane obuwie prezentuje się na stopie.

Ile zdjęć zamieścić na aukcji?

Kupowanie przez Internet staje się coraz bardziej popularne, ponieważ wiąże się z wieloma korzyściami. Należy jednak mieć świadomość, że sprzedaż, która nie jest bezpośrednia, także ma pewne ograniczenia. Największą z nich jest to, że kupujący nie może zobaczyć na żywo danego przedmiotu, co może w nim potęgować wątpliwości dotyczące sensu zakupu przez Internet.

Dobre fotografie to zaś najlepszy sposób na ich rozwianie. Zdjęć powinno być tyle, aby pokazywały sprzedawaną rzecz z każdej strony i pod różnymi kątami.

Dlaczego dobre zdjęcie jest tak istotne?

W dzisiejszym świecie mają kontakt z ogromną ilością informacji, reklam, ofert itp. Sprzedaż stała się zaś wieloetapowym procesem. Kluczowe znaczenie ma zaś przyciągnięcie uwagi odbiorców oraz odpowiedni wizerunek sprzedawcy. Dobre zdjęcie pozwala zaś wyróżnić się na tle konkurencji i sprawić wrażenie profesjonalnego sprzedawcy.

Jeśli więc chce się zawodowo zająć sprzedażą rzeczy i usług przez Internet, to sztuka fotografii ma ogromne znacznie. Warto też wiedzieć, że najwięksi sprzedawcy na świecie inwestują gigantyczne środki finansowe w przygotowania zdjęć swoich produktów.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ezy